Izstāžu stends no saliekamajiem stendiem

Izstādes dalības izmaksas balstās uz piecām pamat pozīcijām– ceļošanas un personāla izmaksām, pamata izmaksām, transportēšanas izmaksām, stenda apkalpošanas un mārketinga izmaksām un stenda uzstādīšanas un dizaina izmaksām, no kurām, vairāk kā pusi sastāda divas pozīcijas - stenda uzstādīšanas un dizaina izmaksas (39%) un ceļošanas un personāla izmaksas (21%).

Ja pamata izmaksas, kas saistītas ar stenda vietas īri, elektrības padevi, stāvvietas īri u.c., kā arī avio biļešu un viesnīcu cenas nav uzņēmuma spēkos būtiski samazināt, tad stenda dizaina un uzstādīšanas, kā arī ceļošanas un personāla izmaksas gan uzņēmums var samazināt pat par 50%, izvēloties izstāžu stendu veidot no saliekamajām konstrukcijām.

Pirmkārt, tā tiek ietaupīti finansu un laika resursi, kuri tiktu tērēti individuālā stenda dizaina izstrādāšanai, izveidošanai, pārvadāšanai, montāžai un demontāžai. Saliekamā stenda uzstādīšanai nav nepieciešams algot montieru brigādi, kas 15 kvadrātmetru liela izstāžu laukuma apbūves gadījumā ir divu līdz trīs cilvēku komanda, tādējādi ietaupot finansu resursus, kas tiktu tērēti montāžas cilvēku izmitināšanai un algām. Saliekamo stendu uzstādīšana aizņem no 5 minūtēm līdz vienai stundai, sarežģītākas konstrukcijas gadījumā, un to var salikt uzņēmuma cilvēki, kuri organizēs darbu stendā izstādes laikā. Tas savukārt ietaupa komandējuma izmaksas, kas, piemēram, piedaloties izstādē Diseldorfā vienam cilvēkam dienā sastāda 150 – 200 EUR. Izvēloties saliekamos stendus nav nepieciešams uz izstādi ierasties vairākas dienas ātrāk, stendu iespējams salikt pat izstādes dienā, stundu pirms izstādes atvēršanas.

Otrkārt, izvēloties saliekamos stendus tos iespējams izmantot arī starp izstāžu periodos, katru stenda elementu atsevišķi, degustācijās vai reklāmas akcijās, tā pagarinot stenda lietošanas ilgumu, kas ļauj ietaupīt finansu resursus jaunu stendu iegādei uz konkrētu degustāciju vai prezentācijas akciju.

Treškārt, saliekamie stendi ir izturīgi, ērti un to vizuālā informācija ir viegli un ātri nomaināma, tādejādi stendu pielāgojot aizvien jaunu produktu reklamēšanai. Maksājot tikai par vizuālās informācijas nomaiņu, nevis jauna stenda izgatavošanu.

Saliekamo stendu priekšrocības ir novērtējuši arī Latvijā labi pazīstami un iemīļoti uzņēmumi, kuriem bieži nākas piedalīties izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Viens no SIA Saliekamo konstrukciju centrs ilggadējiem klientiem ir Latvijā iecienītais zīmols Pūre FOOD. Meklējot piemērotu risinājumu uzņēmuma aktīvajai dalībai dažādas izstādēs, degustācijās un reklāmas akcijās, tika piedāvāts risinājums izveidot izstāžu stendu no rāmju veida stendiem – Elfra Elegance, kā fonu uz kura attēlota uzņēmuma produkcija, divām Elfra Active letēm un saliekamas gaismas vitrīnas, kas piesaista uzmanību uzņēmuma stendam un palīdz iegaumēt tā nosaukumu. Visi izstāžu stenda elementi ir savietojami piecās transportsomā un pārvadājami vieglajā automašīnā, tādējādi samazinot transportēšanas izmaksas. Stenda uzstādīšanas kopējais laiks aizņem 20 līdz 25 minūtes un to var paveikt jebkurš no stendā strādājošajiem, pusstundu pirms izstādes atvēršanas.

 

Mazliet sarežģītāks pēc uzbūves principa ir izstrādātais struktūrtipa stends uzņēmumam 2 Collas. Neticami, bet arī šis stends ir veidots no saliekamajām konstrukcijām, bet izskatās tik pat eleganti kā individuālā dizaina stendi.

Stends ir veidots no struktūrtipa, Pop – Up, stenda Elfra Space fonā, uz kura izvietota ilustratīva informācija par uzņēmumu un tā piedāvātajiem pakalpojumiem, priekšplānā izvietotas izgaismotas vitrīnas, kas piesaista apmeklētāju uzmanību. Stenda elementi ir savietojami divos transporta cilindros un trīs somās. Stendu iespējams salikt diviem cilvēkiem un tā uzstādīšana un demontāža aizņem laiku līdz vienai stundai.

Ir pierādīts, ka saliekamo stendu izvēle ir ilgtermiņa ieguldījums to elastības un ātrās, ērtās pielāgojamības dēļ, kas neliek vilties pat visprasīgākajam klientam.