Izstādes stenda vizuālais noformējums! Ko vērts ņemt vērā?

Laiks un mūsdienu tehnoloģijas diktē izstāžu stenda dizaina tendences. Agrāk izmantotās smagnējās konstrukcijas nomainījuši viegli un ērti transformējami stendi un to konstrukcijas, uzsvaru liekot uz apgaismojumu un oriģinālām stenda formām, savienojumā ar spilgtām un pamanāmām krāsām. Tomēr, akli sekojot jaunākajām tendencēm, nedrīkst aizmirst par vispārpieņemtiem kompozīcijas un krāsu salikumu veidošanas principiem, lai radītu pozitīvu un patīkamu iespaidu.

Protams, atsevišķa indivīda attieksme pret krāsām ir subjektīva, taču savā būtībā tā balstās uz dažām objektīvām likumsakarībām. Tāpēc veidojot stenda kopējo vizuālo noformējumu jāņem vērā vispārpieņemtas tendences.

Jāatceras, ka viena no galvenajām vizuālā noformējuma veiksmes formulām ir kompozīcija. Vizuālajam noformējumam ir jābūt viegli uztveramam, tekstam viegli lasāmam, kā arī visam savstarpēji jāharmonizē. Stenda krāsām ir jābūt acīm tīkamām, jāņem vērā, kā tās kontrastē uz pārējo priekšmetu fona. Uzmanība ir jāpievērš ne tikai krāsām, bet arī tekstu šriftam, kā arī pašam tekstam, vai ir izvēlēta un precīzi atspoguļota galvenā informācija, kā arī kā tā ir pasniegta, vai tā ir oriģināla, asprātīga, ar veselīgu humora piedevu.

Nedrīkst aizmirst par krāsu psiholoģisko un vizuālo efektu. Izstādē uzņēmumam, lai tas izceltos lielajā konkurentu pūlī, noteikti pats svarīgākais ir būt pamanāmam, tāpēc no krāsām vairāk jāizvēlas aktīvās, piemēram, oranža, sarkana, tirkīza u.c., protams, ņemot vērā arī uzņēmuma pamatkrāsas. Efektīvs uzmanības pievēršanas līdzeklis ir kontrastu izmantošana krāsās, izmēra vai stila ziņā. Piemēram, izmantojot baltus burtus uz tumša fona, neparasta stila šriftu izvēle tekstam un tml.

Izvēloties stenda vizuālo noformējumu jāpatur prātā, ka tam jāatbilst uzņēmuma kopējam tēlam, pamatvērtībām un raksturam. Jo gadījumā, ja potenciālais klients ar Jūsu uzņēmumu pirmo reiz iepazīsies izstādē, vizuālais iespaids būs viens no aspektiem, kas noteikts, vai veidot sadarbību ar Jums, vai izvēlēties, kādu konkurentiem.

Ja vēlaties, lai uzņēmuma dalība izstādē būtu veiksmīga un tā nestu rezultātu turpmākajā uzņēmuma darbībā, sazinieties ar mums! Palīdzēsim izvēlēties vispiemērotāko risinājumu tieši Jūsu uzņēmumam, ņemot vērā uzņēmuma vērtībās, mērķus un raksturu. 

Foto: interneta resursi